Jet Pulse, Wet Scrubber Adsorberler, Insineratörler

Hava Filtreleri

Jet Pulse Filtre

Torba içinden sürekli emilen hava ile toz partikülleri torba dışında tutulur. Belirli zaman aralıklarında patlaç valflerle yüksek basınçta ters hava verilerek torba dışında kalan toz partiküllerinin bunkere inmesi sağlanır. Bunkere inen tozlar rotary valfle filtrenin altından alınır. Jet pulse’ta kullanılan filtre torbalarına; yüzey parlatma, kalender, hidrofob emprenyesi, özel reçine ve PTFE kaplama işlemleri uygulanabilir. Jet-pulse filtre çok yoğun tozların tutulmasında kendini temizleme özelliğinden dolayı üstün performans sağlar.

akademi-grup

Wet Scrubber Adsorber

Kokuyu küçük partikülleri ve solvent emisyonlarını solüsyon absorpsiyonu ile yakalamaktadır. Absorpsiyonda ortamdaki gazları (kirleticileri) uzaklaştırmak için kimyasallar kullanılmaktadır. Wet scrubber absorber’larda genellikle absorbant olarak su kullanılmakla birlikte, suda çözünürlüğü az olan gazlar için düşük buhar basıncına sahip susuz (nonaqueous) sıvılar (organik sıvılar) da kullanılır. Absorbant olarak kullanılan su, absorbe edilen gaz ile reaksiyona giren kimyasal maddeler (alkali, asit, oksidantlar, indirgeyiciler) içerebilir. Bu durumda absorpsiyon ve reaksiyon bir arada meydana gelir.

akademi-grup

Insineratörler

Atıkların kontrollü bir biçimde yakılarak imha edilmesinde kullanılan bu cihaz dünya üzerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yakma; yüksek sıcaklık ile termal oksidasyon prosesidir. Organik-yanabilir atığı inorganik-yanmayan forma dönüştürürken atık hacminin ve ağırlığının çok etkili şekilde azaltılmasını sağlar. İnsineratörler hem düşük hem de yüksek kapasiteli yapılabilmektedir. Yakılan atıklardan elektrik, sıcak su veya buhar elde edilebilir böylece hem atıklar bertaraf edilmiş olup hem de enerji geri kazanılmış olur. Bu yöntem genellikle geri dönüştürülmesi, tekrar kullanılması veya depolama alanlarında depolanması mümkün olmayan atıklar için uygulanır. Farklı atıklar için farklı tiplerde sistemler mevcuttur.

insinerator-akademi-grup-muhendislik

Baca gazı arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi için

Bize Ulaşın